Görüşmede neler konuşuldu Odatv açıklıyor… Erdoğan’dan Özel’e tebrik… Yıllar sonra CHP’ye gidiyor

CHP Lideri Özgür Özel ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde bir araya gelmesi gündemdeki yerini koruyor. Özellikle görüşmenin 1 saat 35 dakika sürmesinin ardından toplantıda neler konuşulduğu merak konusu oldu.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre Özgür Özel tarafının görüşmede Çetin Doğan, Can Atalay ve Osman Kavala’nın tutukluluk hallerini gündeme getirdiği öğrenildi.

Ayrıca görüşmenin olumlu havada geçtiği belirtilirken, Erdoğan’ın da yeni anayasa düzenlemesi için CHP Lideri Özel’den destek talebinde bulunduğu aktarıldı.

ERDOĞAN CHP GENEL MERKEZİNE GELECEK

Daha da önemlisi görüşmenin sonlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uygun zamanda CHP Genel Merkezi’ne iadei ziyarette bulunacağı belirtildi. Erdoğan en son 2006 yılında yeni açılan CHP Genel Merkez Binası için Deniz Baykal’a ziyarette bulunmuştu.

Ayrıca görüşmede 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü darbe girişimine karşı alınan tavır da konuşuldu. Burada Özgür Özel’in, Eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun birçok kez dile getirdiği “tiyatro” ifadesinin aksine “Tiyatro olduğunu hiç düşünmedim” dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da CHP Genel Başkanı Özel’e 15 Temmuz gecesi özellikle TBMM’de gösterdiği tavır için ve direniş için teşekkür ettiği öğrenildi.

Öte yandan Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mülakatların kaldırılması yönünde talepte bulunduğu ifade edildi. Özel’in ayrıca emekli maaşlarında düzenleme yapılması başta olmak üzere Deprem Bakanlığı kurulması gerektiğini de anlattığı aktarıldı.

ERDOĞAN’DAN ÖZEL’E SEÇİM TEBRİĞİ

Erdoğan’ın ayrıca seçim başarısından 1dolayı CHP Genel Başkanı Özel’i tebrik ederek, “Sizin başkanlığınızda ivmelenen bir süreç var” dediği de kulislerde toplantıya dair konuşulanlar arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir