Kompakt sınıfa lüksü getirdi

Lexus’un tamamen yeni ve ilk küçük modeli LBX, Türkiye’de satışa sunuldu. Lexus Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bozkurt, “İlk kez yüzde 80’lik vergi dilimine giren bir araç sunuyoruz” dedi.

Japonların lüks otomobil üreticisi Lexus’un geçtiğimiz yıl tanıttığı kompakt modeli LBX, Türkiye pazarında da satışa sunuldu. LBX’le ilk kez kompakt küçük sınıfa giriş yapan Lexus, böylelikle Türkiye’deki iddiasını da üst düzeye çıkarmaya hazırlanıyor.

Lexus Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt, LBX’in rekabetçi bir segmentte, oldukça önemli bir oyuncu haline geleceğini ve markanın müşteri portföyünü genişleteceğini söyledi. Segmentindeki ilk tam hibrit model olduğunu vurgulayan Bozkurt, “NX ile başlayan yeniliklerimiz, RX ve LM gibi birçok yeni modelle devam etti. Şimdi ise, B-SUV segmentindeki LBX’i Türkiye’de satışa sunduk. İlk defa yüzde 80’lik vergi dilimine giren bir otomobilimiz oldu” ifadelerini kullandı. LBX ile daha genç ve hiç Lexus almayı planlamamış müşteri kitlelerine de hitap edeceklerini söyleyen Bozkurt, “Lexus süper premium bir marka ve dolayısıyla LBX de dahil tüm ürün gamı markamızın sunduğu tüm ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanacak. Geri alım garantisinden, kişiye özel danışmana, yılda 1 kez çift yönlü TIR ile ücretsiz araç transferine ve gerektiğinde helikopter ile teknisyen gönderilmesine kadar tüm hizmetleri LBX’te de sunuyoruz” dedi.

Bozkurt, araca çok yoğun talep geldiğini, 2 bin adedin üzerinde başvuru aldıklarını vurgularken, bu modelin, markanın Türkiye’de yıllık 1000 adetlik satış hedefine doğru yolculuğunda, kilit model olacağını sözlerine ekledi.

Donanım yerine atmosfer!

LBX’te, “donanım paketi” yerine 4 farklı “atmosfer’ seçeneği bulunuyor. “Elegant”, “Emotion”, “Relax” ve “Cool” isimli atmosferlerle kullanıcılara sunulan otomobilin Elegant ve Relax “atmosferleri”, rafine bir hisse odaklanırken Emotion ve Cool daha sportif, dinamik bir karakterle öne çıkıyor. Tercih edilen atmosfere göre LBX modelinde 12.3 inç dijital göstergeler, 13 hoparlörlü Mark Levinson Premium Surround Ses sistemi, Adaptif Uzun Far Sistemi, Aktif Gürültü Kontrolü, Akustik Ön ve Ön Yan Camlar, Direksiyon Arkasında Vites Kulakçıkları, Elektrikli Ayarlanabilir Sürücü Koltuğu, 8 Yönlü, Isıtmalı Direksiyon ve Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı gibi özellikler de yer alıyor. LBX, 1.5 lt hibrit motora sahip. Tam hibrit sistem, 136 HP maksimum güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor. LBX, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlıyor. WLTP birleşik ölçümlerine göre yakıt tüketimi 4.4 lt/100 km.

Dikkat çeken elektrikli filo teslimatı!

Operasyonel kiralama sektörünün öncü kuruluşlarından ALD Automotive | LeasePlan, Türkiye’de büyük ölçekli bir elektrikli araç filosu teslimatına imzasını attı. Bu kapsamda ALD Automotive | LeasePlan, AstraZeneca Türkiye ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde, şirketin filosundaki 292 aracı elektrikli araçlarla yeniledi. Bu anlaşma, Türkiye’de hem lokasyon yaygınlığı hem de araç sayısı ölçeği bazında tek seferde gerçekleşen en büyük elektrikli araç filosu teslimatı projelerinden biri olma özelliğini taşıyor. ALD Automotive | LeasePlan’in Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, şirket araçlarının, çevreye yayılan emisyonun önemli kaynaklarından biri olduğunu belirterek, “Bu yüzden şirketlerin filolarına kattıkları her bir elektrikli araç sürdürülebilirlik adına önemli bir adım… AstraZeneca ile olan iş birliğimiz sayesinde Türkiye’de hem araç adedi hem de lokasyon bazında tek seferde en büyük ölçekli elektrikli araç teslimatlarından birini gerçekleştirdik. Tüm iş ortaklarımızı sıfır emisyona taşıyacak adımların atılmasında onlara destek olmaya devam ediyoruz” dedi.

MG’de benzinli SUV seferberliği

SAIC bünyesinde yer alan İngiliz kökenli MG, Mayıs ayında benzinli “ZS” modelini, takas indirimli 994 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Yüzde 1,99 faizli kredi fırsatını takas destekleriyle birlikte sunan MG, ayrıca yeni bir MG almak isteyen sadık müşterilerine, vergi levhası bulunan iş yeri sahiplerine ve çeşitli meslek gruplarına da özel avantajlar sunmakta. MG ZS’te; 100 bin TL için 12 ay vade ve yüzde 1,99 faizli kredinin yanı sıra 100 bin TL’lik takas desteği sağlanıyor. Araç, 1.5 lt ve 1.0 lt benzinli motor seçenekleriyle satılmakta.

Temsa’dan elektrikli FUSO hamlesi

Hafif kamyon pazarının elektrikli dönüşümüne öncülük edecek elektrikli FUSO Canter modeli “eCanter”, Türkiye’de satışa sunuldu. eCanter, TEMSA ve FUSO arasında 1984’te başlayan iş birliğinin 40. yıl dönümünde piyasaya çıktı. FUSO eCanter 6, 7,5 ve 8,5 ton segmentlerinde toplam 5 farklı versiyonla satışa sunuldu.

Şaft bulunmayan kompakt yapı, FUSO eCanter’e yüksek verimlilik ve maksimum hızlanma kapasitesi kazandırıyor. 82kWh ya da 124 kWh olmak üzere farklı batarya alternatifleriyle müşterilerine sunulan eCanter’in menzili, 200 kilometreye kadar çıkabiliyor. 82kWh bataryaya sahip versiyon, hızlı şarj özelliğiyle sadece 72 dakikada şarj olabiliyor. eCanter’de 3 yıl /100.000 kilometre araç garantisi bulunurken, batarya için de 6 yıl / 200.000 kilometre garanti sağlanıyor.

Araçlarda anahtarsız giriş, dijital göstergeler, multimedya ekranı, LED arka farlar, ısıtmalı sürücü koltuğu, ısıtmalı direksiyon simidi gibi donanımlar da mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir